Dienas Bizness

 • 17 trešdiena,
  oktobris

  Gaits, Karīna, Gaitis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8759

  USD: 1.1587

Tehnoloģijas

HoloLens izgudrotājs: Šim darbam veltīju 10 savas dzīves gadus

«Kompānija Microsoft man nepasūtīja, lai izveidoju papildinātās realitātes brilles HoloLens, man neteica: Aleks, ej un izdomā HoloLens,. Pie šī izgudrojuma strādāja vesela cilvēku komanda 10 gadus, tādēļ es uzskatu, ka tā ir mūsu kopīgā ideja,» sarunā ar DB saka papildinātās realitātes briļļu izgudrotājs Aleks Kipmans.

Aleks dzimis Brazīlijā, un Microsoft strādā jau 16 gadus, un pēdējos 10 gadus saistīts ar mākslīgā intelekta tehnoloģiju un papildinātās realitātes projektiem. «Šie projekti ir saistīti viens ar otru – mākslīgais intelekts un HoloLens. Var teikt, ka šim darbam esmu veltījis pēdējos 10 savas dzīves gadus,» uzsver Aleks. «Mākslīgā intelekta izgudrojumi var aizņemt visu dzīvi, tā nav viena ideja vai izgudrojums, tas ir vesels, sarežģīts komplekss. Ja vēlies izgudrot hologrammu vai kādu produktu, ko uzvilkt galvā – tā ir viena ideja. Mēs drīzāk domājam un strādājam pie tā, kā attīstīt mākslīgo intelektu un vienlaicīgi radām produktus.»

Viņš uzskata, ka aiz izgudrojuma vienmēr stāv komanda. «Uzdevumi, kas jārisina inovatoriem, vienmēr ir ļoti sarežģīti, un es neticu, ka ar tiem spēj tikt galā viens cilvēks. Vienmēr pastāv atšķirība starp inženieriju un zinātni. Inženieri vienmēr domā par inovāciju pielietošanu. Es esmu inženieris, un es nekad nedomāju par izgudrojumu tikai izgudrojuma pēc,» viņš uzsver.

Virtuālās realitātes brilles iegremdē cilvēku virtuālajā realitātē ar virtuālām lietām un cilvēkiem. HoloLens apvieno divas lietas: cilvēks redz reālo pasauli ap sevi, taču tajā pašā laikā redz hologrammas, tā ir jauktā realitāte, skaidro Aleks. Tajā pašā laikā viņš atzīmē, ka ar šo realitāti ir iespējams mijiedarboties, apmainīt enerģiju. «Jūs man iemetat hologrammu, es jums metu to atpakaļ. Iekārta maina papildina datus un mākslīgā intelekta zināšanas. Tehnoloģijas, kas izmantotas HoloLens sensoros, pilnībā ar pielietot arī citos izgudrojumos. Datorprogrammas varēs apstrādāt tik daudz datus, ka kļūs aizvien sarežģītākas un precīzākas, uzsver Kipmans, kurš piebilst, ka sākotnēji Microsoft pozicionēja HoloLens kā nišas produktu.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

InnoEnergy izsludina pirmsakseleratora programmu jaunuzņēmumiem Austrumeiropā un Centrāleiropā

InnoEnergy izsludina pirmsakseleratora programmu jaunuzņēmumiem Austrumeiropā un Centrāleiropā

Eiropas ilgtspējīgās enerģijas fonds InnoEnergy jau otro gadu pēc kārtas izsludina pirmsakseleratora programmu Primer, kas paredzēta jaunuzņēmumiem to darbības sākumposmā, informē InnoEnergy. Programmas galvenais mērķis ir piesaistīt...

Reklāma