Dienas Bizness

 • 19 piektdiena,
  oktobris

  Elīna, Drosma, Drosmis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8784

  USD: 1.1505

Mazais bizness

Sākam biznesu: Somām izvēlas audumu ar vēsturi

Somai jābūt tādai, lai tā labi kalpotu – to varētu nēsāt ilgi un tā arvien izskatītos pietiekami labi, uzskata zīmola Mizo virzītāji Edgars Bīberis un Ilze Aderniece

Mizo produktu portfelī ir mugursomas, mazākas somiņas ikdienas vajadzībām, kā arī šo izstrādājumu kopšanas un tīrīšanas līdzekļi.

Mizo somas šūtas no vaskota kokvilnas auduma. Viņš stāsta, ka izvēlējies audumu ar vēsturi. 19. gadsimta beigās britu zvejnieki izmantoja šo materiālu, jo atklāja, ka vaskots kokvilnas audums pasargā no brāzmām vējā un aukstumā. Agrāk šis vaskotais kokvilnas audums cilvēkiem asociējās ar to, ka, tam pieskaroties, paliks tāds kā vaskojums uz rokām un notraipīs drēbes. «Šobrīd tas ir pilnībā mainījies, audums tiek ražots pēc mūsdienīgām tehnoloģijām. Vaskojums tiek impregnēts audumā, un attiecīgi pārnese uz drēbēm vai rokām 99% gadījumu nenotiek,» skaidro Edgars. Jau sākotnējais zīmola veidotāju mērķis bija, lai somas būtu funkcionālas un ūdensnecaurlaidīgas, tas bija galvenais parametrs, izvēloties šo materiālu.

Iepriekš Edgars un Ilze izmantoja poliestera savienojuma audumu, ko lieto lielākā daļa mugursomu ražotāju, taču vēlējušies, lai Mizo būtu atšķirīgs piedāvājums. «Negribējām, lai tas būtu līdzīgs lielo mugursomu zīmolu ražotāju produktiem, tāpēc izvēlējāmies kaut ko citādu, mūsu izpratnē foršāku un ilgtspējīgāku,» norāda Edgars.

Mizo somas tiek ražotas Lietuvā. «Mums tur ir labs sadarbības partneris. Cilvēki vēlas dzirdēt, ka ražojam Rīgā vai Latvijā, bet to nedarām. Izgatavojam somas Viļņā, kas principā ir tepat,» saka Edgars. Vaicāts, ir vai nav pircējiem būtiski, kur produkts top, viņš teic, ka, interesentiem uzzinot, ka ražošanas vieta ir Viļņa, nevis Polija vai Ķīna, tas ir pieņemami, jo Baltijas valstis cilvēki asociē ar vienu reģionu. Edgars negrib teikt, ka šādas somas nevarētu saražot Latvijā, bet viņiem nav izdevies atrast ražošanas partneri.

Visu rakstu Ikdienas sabiedrotais lasiet 9. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Vēlies sākt savu biznesu? Pirms tam izlasi šos ieteikumus!

Vēlies sākt savu biznesu? Pirms tam izlasi šos ieteikumus!

Cena, piedāvājums un tirgus izpēte - ir trīs faktori, kas noteikti jāņem vērā biznesa uzsācējiem, uzsver Liepājas biznesa inkubatora vadītājs Gints Reķēns. Viņš arī iesaka nedzīvot ilūzijās par uzņēmēja vieglo dzīvi un, kad pienācis īstais...

Reklāma