Dienas Bizness

 • 20 sestdiena,
  oktobris

  Leonīds, Leonīda

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8802

  USD: 1.1470

Finanses

Foto: SCANPIX

Vērtēs valsts kapitālsabiedrību došanos uz biržu

Ekonomikas, Zemkopības, Satiksmes un Finanšu ministrijām būs jāizvērtē 20 uzņēmumu obligāciju emisiju un akciju kotēšanu biržā.

To paredz Pārresoru koordinācijas centra sagatavotais informatīvais ziņojums«Latvijas nacionālā kapitāla tirgus attīstība un tā loma Latvijas ekonomikas izaugsmē». Tā autori norāda, ka ziņojums ir paredzēts konceptuāla lēmuma pieņemšanai par procesa uzsākšanu privātā kapitāla piesaistei valsts kapitālsabiedrībās, izvērtējot ieguvumus no konkrētu kapitālsabiedrību akciju daļējas kotācijas vai atsevišķos gadījumos pat pilnīgas pārdošanas biržā, jauna attīstības kapitāla piesaistes un papildu finanšu resursu ieplūšanas uzņēmumā, izmantojot obligācijas un valstij saglabājot kontroli, bet vienlaikus dalot uzņēmējdarbības risku ar privāto sektoru.

Attīstītajās valstīs ekonomikas izaugsmes veicināšanai šāda prakse tiek plaši pielietota, tādējādi nodrošinot jauna attīstības kapitāla ieplūšanu valstij piederošajās un valsts izšķirošā ietekmē esošajās kapitālsabiedrībās, vienlaikus radot papildu stimulu un iekustinot privātā sektora uzņēmumus izmantot alternatīvas kapitāla piesaistes iespējas, samazinot savu atkarību no banku vai valsts budžeta finansējuma un veicinot inovatīvu produktu un pakalpojumu, kā arī darba vietu ar augstu pievienoto vērtību radīšanu.

Visu rakstu Vērtēs valsts kapitālsabiedrību došanos uz biržu lasiet 23.aprīļa laikrakstā Dienas Bizness!

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FKTK piemēro 2,2 miljonu eiro sodu LPB Bank AS un izsaka brīdinājumu valdes loceklim

FKTK piemēro 2,2 miljonu eiro sodu LPB Bank AS un izsaka brīdinājumu valdes loceklim

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pieņēmusi lēmumu piemērot soda naudu «LPB Bank» AS 2 205 282 eiro apmērā par Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas (NILLTFN) normatīvo aktu prasību...

Reklāma