Dienas Bizness

 • 26 ceturtdiena,
  aprīlis

  Alīna, Sandris, Rūsiņš

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8738

  USD: 1.2185

Finanses

Foto: www.freeimages.com

Tabakas ražotāji: Akcīzes paaugstināšanai jābūt pakāpeniskai un ilgtspējīgai  4

Tabakas akcīzes nodokļa likmju paaugstināšanai jābūt pakāpeniskai un ilgtspējīgai, ņemot vērā iedzīvotāju pirktspēju un nelegālā tirgus riskus, kā arī valsts fiskālos un sabiedrības veselības mērķus, aģentūrai LETA norādīja Tabakas izstrādājumu ražotāju nacionālās asociācijas (TIRNA) pārstāve Marita Jansone.

Attiecībā uz cigarešu akcīzes nodokļa struktūru TIRNA pievienojas Pasaules Bankas ziņojumā par nepieciešamajām nodokļu reformām Latvijā rekomendācijām, kas iesaka cigarešu akcīzes nodokļa struktūrā turpmāku procentuālās likmes samazināšanu, vienlaikus atbilstoši palielinot specifisko likmi un minimālo akcīzes nodokli.

«Uzskatām, ka šiem priekšlikumiem būtu jābūt iekļautiem nodokļu politikas vadlīnijās. Kā atzīst Pasaules Banka, šādai pieejai ir pozitīva ietekme uz sabiedrības veselību un budžeta ieņēmumiem,» sacīja Jansone.

Viņa norādīja, ka marta sākumā Finanšu ministrija (FM) iepazīstināja nozari ar plānotajām izmaiņām tabakas akcīzes nodoklī saistībā ar kopējo nodokļu reformu un lūdza nozari izteikt savus priekšlikumus.

«Diemžēl sagatavotajās nodokļu pamatnostādnēs ietvertās izmaiņas tabakas akcīzes nodoklī neparedz izmaiņas cigarešu akcīzes nodokļa struktūrā. Līdz ar to nozare aicina Finanšu ministriju atkārtoti izvērtēt asociācijas priekšlikumus,» atzīmēja Jansone.

Kā ziņots, nodokļu reformas ieviešanas rezultātā radušos nodokļu ieņēmumu zudumus iecerēts kompensēt ar akcīzes nodokļa celšanu degvielai, cigaretēm un alkoholam, liecina FM saskaņošanai nodotās nodokļu reformas pamatnostādnes.

Akcīzes nodokļa likmi cigaretēm plānots celt par 5,5% - no 67 eiro par 1000 cigaretēm patlaban līdz 70,7 eiro no 2018.gada 1.jūlija.

 

Komentāri

 • Pēteris

  pirms 12 mēnešiem, 2017.05.01 15:30

  +0 -0

  Marita faktiski lobē dārgā segmeta cigarešu, piemēram, Malboro, noieta palielināšanos un lētā cigarešu segmanta cenu palielināšanu! Turklāt procentuālā likme cigaretēm ir augstāka gan Lietuvā, gan Igaunijā!

 • HC

  pirms 12 mēnešiem, 2017.05.01 16:02

  +3 -0

  Drīzzāk būtu jānosaka datums, no kura Latvijā tabaka vairs nebūs pieejama.

 • lauķis

  pirms 12 mēnešiem, 2017.05.02 06:14

  +0 -0

  Nu jau gan! Kompensēt var visu, bet kurš tad smēķē bodes cigaretes? Mūsu pusē bodes mantu neviens nevar atļauties, smēķē kontrbandu vai audzē paši tabaku un uztin kazas kāju. Ja visa alga jāizmet cigaretēs, tad jau valsts kaut ko vairs īsti pati nesaprot!

  • HC

   pirms 12 mēnešiem, 2017.05.02 10:08

   +0 -0

   Vienmēr jau var beigt bojāt gaisu un veselību...

Reklāma