Dienas Bizness

 • 22 pirmdiena,
  oktobris

  Īrisa, Irīda, Airisa

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8802

  USD: 1.1470

Finanses

Foto: LETA

Kučinskis: Vēl ir jāvērtē plānotais akcīzes nodokļa pieaugums  5

Valdībai vēl ir jāvērtē nākamā gada plānotais akcīzes nodokļa pieaugums un kā tas tiks sabalansēts ar Igauniju un Lietuvu, šorīt intervijā LTV raidījumam Rīta Panorāma sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers stāstīja, ka šobrīd ir skaidrs tikai par vienu, proti, ja palielinās akcīzes nodokli Latvijā, tagad tas būtiski neatšķirsies no Igaunijā spēkā esošā akcīzes nodokļa, jo starpība starp šo kaimiņvalsti ir ļoti maza.

Tomēr lielākas bažas rada jautājums par Lietuvu, jo skaidrības, cik lielas akcīzes nodokļu atšķirības starp minētajām valstīm būs, neesot. Ja Latvijā plānotā paaugstinātā akcīze būtiski atšķirsies no minētā nodokļa Lietuvā, tad pašlaik paredzētajā apmērā akcīzi nevarēs celt un vajadzēs meklēt citus kompensācijas mehānismus.

Taču premjers uzreiz noraidīja versiju, ka tādā gadījumā tiktu izskatīts jautājums par pievienotās vērtības nodokļa celšanu.

Tāpēc lielāka skaidrība jautājumā par akcīzes nodokļa sabalansēšanu ar Lietuvu tiks rasta pēc nedēļas, kad Kučinskim paredzēta tikšanās ar Lietuvas premjeru Sauļu Skverneli.

Komentāri

 • Vērotājs

  pirms gada, 2017.05.02 13:55

  +0 -0

  Latvija un igaunija dīzeļa gadījumā pat pēc pieauguma ļoti atšķiries! Benzīna gan nē, un vēl 1,2 centi pvn lauciņā...

 • tas

  pirms gada, 2017.05.02 14:07

  +5 -0

  Labak butu teicis ka latvijai vajag algas izlidzinat ar holandi,vaciju,lai tik krasi neatskirtos

 • VVZ

  pirms gada, 2017.05.02 16:09

  +1 -0

  Brāļi Ilmāri. Citu asociāciju man vienkārši nav.

 • vārds

  pirms gada, 2017.05.02 16:25

  +0 -1

  Ar šo jau pats Kučinskis atzīst, ka Vienotībai ir taisnība un plānotā nodokļu reforma ir kaut kādu ideju savārstījums bez nopietniem aprēķiniem apakšā.

 • stalkers

  pirms gada, 2017.05.02 17:14

  +0 -1

  Atskārta ka apdirsīsies ar xcel tabulu, jo kaimiņos ir lētāk un tie kaimiņi nav tik tālu nemaz....bez tam apstākļos kad visam ceļas cenas ik pa mēnešiem, inflāciju kurināt nav gudri

Reklāma