Dienas Bizness

 • 17 sestdiena,
  marts

  Ģertrūde, Gerda

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8825

  USD: 1.2301

Finanses

Foto: Paula Čurkste/LETA

Jāprot «šķirot» uzņēmējus

Viens no VID galvenajiem un sarežģītākajiem uzdevumiem ir spēt izvērtēt, kad nepieciešama konsultācija, kad – jāpiemēro sods

Tādu viedokli DB pauž Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

«VID ir jābūt servisa iestādei godīgam uzņēmējam, tajā pašā laikā bargi vēršoties pret noziedzīgiem nodarījumiem. Lielais izaicinājums būs spēja un prasme šos gadījumus atšķirt,» norāda J. Endziņš.

Nākamajā nedēļā Finanšu ministrija kopā ar Valsts kanceleju sāks darbu pie konkursa nolikuma izstrādes, lai sāktu meklēt jaunu Valsts ieņēmuma dienesta (VID) ģenerāldirektoru.

To vakar medijiem pastāstīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Balstoties uz iepriekšējo pieredzi, ir zināms pamats bažām, cik viegli būs atrast jauno iestādes vadītāju. Pēc ilggadējās VID vadītājas Ināras Pētersones aiziešanas no amata un konkursa izsludināšanas (2016. gada 16. jūnijā) līdz Ilzes Cīrules apstiprināšanai amatā pagāja teju pieci mēneši un bija nepieciešams sludināt atkārtotu konkursu, jo pirmais beidzās bez rezultātiem.

Toreizējais Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš pauda, ka viens no iemesliem, kādēļ grūti atrast piemērotu kandidātu, ir salīdzinoši zemais atalgojums. Potenciālajam VID ģenerāldirektoram tika piedāvāta atlīdzība līdz 3417 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

Visu rakstu Jāprot «šķirot» uzņēmējus lasiet 13. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Liepājā nosaka pārejas posmu paaugstinātā nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanā

Liepājā nosaka pārejas posmu paaugstinātā nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanā

Lai iedzīvotāji nesteidzīgi paspētu sakārtot ar dzīvesvietas deklarēšanu saistītos jautājumus un saņemtu atvieglojumus no nekustamā īpašuma nodokļa summas, kurai no šī gada ir piemērota paaugstinātā likme (1,5% apmērā no objekta...

Reklāma