Dienas Bizness

 • 19 piektdiena,
  oktobris

  Elīna, Drosma, Drosmis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8784

  USD: 1.1505

Finanses

Foto: Caters News Agency/Scanpix/LETA

Vīns ļauj nopelnīt

Alternatīvas investīcijas labos vīnos atnesušas peļņu

Investīcijas var veikt ļoti daudzās dažādās lietās, un kvalitatīvi alkoholiskie dzērieni šajā ziņā nav nekāds izņēmums. Šajā ziņā vispopulārākās ir investīcijas vīnā.

Pieejamie dati rāda, ka šādiem ieguldījumiem pēdējā laikā gājis visai pieklājīgi. London International Vintners Exchange (Liv-Ex) 1000 indeksa vērtība, kas sevī ietver pasaulē 1000 labāko vīnu cenu izmaiņas otrreizējā tirgū, 12 mēnešu skatījumā ir palielinājusies par 10%, bet piecu gadu skatījumā – par 33%.

Augstas klases vīna cenu pēdējo gadu laikā izteikti ietekmējusi situācija Ķīnā, kur šīs valsts augošā bagātnieku masa bijusi atbildīga par milzīgu pieprasījumu pēc dažādām luksusa precēm un kolekcijas priekšmetiem, piemēram, Francijas un Itālijas luksusa vīniem. Šādam Ķīnas pieprasījumam triecienu deva pirms dažiem gadiem šīs valsts izvērstā cīņa ar korupciju. Tiesa gan, vismaz Finacial Times aptaujātie vīna eksperti ziņo, ka šāds ķīniešu pieprasījums atkal sācis atgriezties. Valdot šādam fonam, šī tirgus eksperti šogad paredz tālāku vīna cenu palielināšanos. «Sagaidu, ka pozitīvā tendence turpināsies,» FT teic, piemēram, Wine Investment Fund vadība. Pastāv viedoklis, ka pieprasījums pēc luksusa klases vīna ilgākā termiņā tikai palielināsies, kur liela loma būs tam, ka arvien bagātāki kļūst attīstības valstu iedzīvotāji.

Visu rakstu Vīns ļauj nopelnīt lasiet 10. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Nauda sadārdzinājusies

Nauda sadārdzinājusies

ASV dolāru Libor ceļo arvien augstāk; Euribor pagaidām uz vietas. Kopsolī ar ASV Federālo rezervju sistēmas (FRS) soļiem monetārās politikas sabardzināšanas ziņā uz arvien augstākiem līmeņiem tiecas dolāru starpbanku likmes. Piemēram,...

Reklāma