Dienas Bizness

 • 26 sestdiena,
  maijs

  Edvards, Edvarts, Eduards, Varis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8754

  USD: 1.1675

Finanses

Foto: freeimages.com

Piemaksāt investoram, lai tikai ieguldītu fondā

Dažu biržās tirgoto fondu pārvaldīšanas maksas, iespējams, varēsim redzēt pie nulles vai pat negatīvā teritorijā

Pēdējo gadu laikā pasaulē arvien populārāka kļuvusi investēšana tā saucamajos biržā tirgotajos fondos (Exchange traded funds jeb ETF), kas sola kopēt kāda tirgus indeksa uzvedību. Šādas investēšanas viena no lielākajām priekšrocībām mēdz būt tā, ka šiem finanšu produktiem ir zemas pārvaldīšanas maksas. Pēdējā laikā jau ir bijušas spekulācijas, ka daži lielie ETF pārvaldnieki atsevišķu populārāko savu šādu fondu pārvaldīšanas maksas kādā brīdī varētu noteikt pat pie apaļas nulles, lai pie sevis atvilinātu pēc iespējas vairāk klientu. Turklāt nav arī izslēgts tas, ka šīs maksas iebrauc pat negatīvā teritorijā. Piemēram, ASV jau tagad dažu šādu lielu ETF gada pārvaldīšanas maksas noslīdējušas līdz nieka 0,03%. Tādējādi tie ir tikai trīs ASV dolāri uz investētiem 10 tūkst. dolāriem. Rezumējot - šajā ziņā vairs nav tālu līdz jūras līmenim.

##Strauji aug

Notiekošajam procesam palīdz milzīgā šādu finanšu produktu popularitāte un tas, ka šie fondu pārvaldnieki aktīvi strādājuši pie izmaksu samazināšanas. Piemēram, Financial Times ziņo, ka šā gada janvārī pasīvi pārvaldīto fondu virzienā globālā mērogā ieplūduši līdzekļi 100 miljardu ASV dolāru vērtībā, kas mēneša ietvaros ir jauns rekords. Rezultātā šādu fondu pārvaldīto aktīvu apjoms esot pārsniedzis piecu triljonu ASV dolāru līmeni. Tādējādi lielākie pasaules līdzekļu pārvaldnieki kļuvuši tik milzīgi, ka pat ļoti mazas komisijas maksas tiem ļauj dāsni pelnīt.

«ETF industrija piecu triljonu atzīmi ir pārsniegusi daudz ātrāk, nekā lielākā daļa pirms tam paredzēja,» spriež Londonā bāzētā tirgus izpētes uzņēmuma ETFGI analītiķi.

Visu rakstu Piemaksāt investoram, lai tikai ieguldītu fondā lasiet 13. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

New Hanza Capital sabiedrībai zaudējumi, bet koncernam - peļņa

New Hanza Capital sabiedrībai zaudējumi, bet koncernam - peļņa

Šā gada 1. ceturksnī AS New Hanza Capital koncerns strādājis ar peļņu 204 205 eiro, kas ir par 651% vairāk, salīdzinot ar attiecīgo periodu 2017. gadā, savukārt sabiedrībai bija zaudējumi 18 tūkstošu eiro apmērā, liecina kompānijas...

Reklāma