Dienas Bizness

 • 17 trešdiena,
  oktobris

  Gaits, Karīna, Gaitis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8759

  USD: 1.1587

Finanses

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

OPEC naftas tirgū saskata ievērojamu neskaidrību

Pēc vairākus mēnešus ilgušiem naftas cenu kāpumiem šobrīd novērojama būtiska neskaidrība attiecībā uz naftas tirgus virzību gada turpinājumā, otrdien paziņoja Naftas eksportētājvalstu organizācija OPEC.

Jautājumi rodas saistībā ar globālo ekonomikas izaugsmi un naftas cenu pieprasījumu, kā arī ar ASV ražotāju spēju iegūt naftu vēl ātrākā tempā, tādējādi apgrūtinot prognožu izteikšanu, vēsta OPEC.

Lai arī ekonomikas izaugsme varētu būt spēcīga ASV, Eiropā un Japānā, pastāv iespējama tautsaimniecības augšupejas tempa palēnināšanās Ķīnā un Indijā.

Šobrīd tiek prognozēts, ka naftas pieprasījuma pieaugums pasaulē otrajā ceturksnī veidos 1,61 miljonu barelu naftas dienā, bet kopējais naftas pieprasījums pārsniegs 100 miljonus barelu dienā.

Taču neskaidrība «paredz cieši uzraudzīt faktorus, kas ietekmē gan naftas pieprasījumu pasaulē, gan naftas piegāžu apjomu ārpus OPEC dalībvalstīm, un kas veidos prognozes naftas tirgum turpmāk,» skaidro organizācija.

OPEC dalībvalstis nākamnedēļ Vīnē tiekas uz sanāksmi, lai lemtu par iespējām pagarināt jēlnaftas ieguves samazināšanas vienošanos.

OPEC un vairākas partnervalstis, tostarp Krievija, 2016.gada nogalē vienojās samazināt naftas ieguvi, lai mazinātu pārprodukciju tirgū un veicinātu jēlnaftas cenu pieaugumu. Pērnā gada novembra beigās vienošanās tika pagarināta līdz 2018.gada nogalei.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Pasaules akciju biržās cenas lielākoties kāpj

Pasaules akciju biržās cenas lielākoties kāpj

Pasaules akciju tirgos otrdien cenas lielākoties kāpa. ASV biržās cenu pieaugumu veicināja lielākoties banku un veselības aprūpes jomas uzņēmumu labie peļņas rādītāji, bet Eiropā - spriedzes mazināšanās starp Romu un Eiropas Komisiju...

Reklāma