Dienas Bizness

 • 17 trešdiena,
  oktobris

  Gaits, Karīna, Gaitis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8759

  USD: 1.1587

Finanses

Foto: pixabay

Astoņas ES valstis, tostarp Baltijas valstis, aicina uz izlēmīgāku rīcību kapitāla tirgu savienības veidošanā

Astoņas Eiropas Savienības (ES) valstis, tostarp Baltijas valstis, aicinājušas uz izlēmīgāku rīcību, lai izveidotu kapitāla tirgu savienību nolūkā palielināt nebanku finansējuma iespējas uzņēmumiem.

Aicinājumu izplatījuši Dānijas, Igaunijas, Īrijas, Latvijas, Lietuvas, Nīderlandes, Somijas un Zviedrijas finanšu ministri.

Viņi norādījuši, ka lēmumu pieņemšanu nepieciešams pasteidzināt, jo nākamgad no bloka izstāsies Lielbritānija, tiks ievēlēts jauns Eiropas Parlaments un izveidota jauna Eiropas Komisija.

«Apvienotās Karalistes lēmumam aiziet no Eiropas Savienības, lai gan tas ir nožēlas vērts, ir jābūt kā katalizatoram, kas divkāršo mūsu pūliņus, tālāk attīstot un integrējot ES kapitāla tirgus,» sacīts dokumentā, kurā izklāstīts astoņu valstu finanšu ministru viedoklis.

Lietuvas finanšu ministrs Viļus Šapoka ziņu aģentūrai BNS sacīja, ka pirmām kārtām gaidāmi lēmumi attiecībā uz investīciju kompāniju darbības regulējumu, segto obligāciju standartiem, kā arī finanšu tehnoloģijām un «zaļo finansējumu».

«Mēs domājam, ka mums ir pietiekami daudz laika izmantot šo iespēju logu šiem pasākumiem,» teica Šapoka.

Viņš norādīja, ka alternatīvas banku finansējumam ir īpaši svarīgas maziem un vidējiem uzņēmumiem un augsto tehnoloģiju jaunuzņēmumiem.

EK paziņojusi, ka rīcības plāns kapitāla tirgu savienības pakāpeniskai izveidošanai jāpabeidz īstenot ne vēlāk kā 2019.gadā.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Pasaules akciju biržās valda nestabilitāte

Pasaules akciju biržās valda nestabilitāte

Pasaules akciju biržās pirmdien valdīja nestabilitāte pēc pagājušajā nedēļā piedzīvotā cenu krituma, savukārt naftas cenas kāpa, reaģējot uz Saūda Arābijas žurnālista Džamala Hašogi pazušanu. Analītiķi piesardzīgi vērtē norises akciju...

Reklāma