Dienas Bizness

 • 20 sestdiena,
  oktobris

  Leonīds, Leonīda

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8802

  USD: 1.1470

Finansējums

Foto: freeimages.com

Lietuva ES tiesā uzvar prāvā pret EK jautājumā par PVN kompensēšanu no Kohēzijas fonda

Lietuva Eiropas Savienības (ES) Vispārējā tiesā uzvarējusi prāvā pret Eiropas Komisiju (EK), kas pirms diviem gadiem pieņēma lēmumu no Kohēzijas fonda atbalsta līdzekļiem nekompensēt Lietuvai pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izmaksas, kas radušās, īstenojot par šā fonda līdzekļiem finansētu projektu.

Tiesa anulējusi 2016.gada februārī pieņemto EK lēmumu, kurā Kohēzijas fonda atbalsts šā fonda tehniskās palīdzības vadības projektam Lietuvā samazināts par 137 900 eiro - summu, kas atbilst PVN izmaksām.

«Esmu gandarīts, ka ES Vispārējā tiesa ņēmusi vērā Finanšu ministrijas argumentus un radījusi precedentu, izbeidzot tiesisko nenoteiktību, kas varēja kaitēt visiem ES tehniskā atbalsta projektiem,» ziņu aģentūrai BNS atsūtītajā komentārā uzsvēris finanšu ministrs Viļus Šapoka.

Finanšu ministrija Eiropas Komisijai bija deklarējusi, ka projekta īstenošanas gaitā izmaksas sasniegušas 1,011 miljonu eiro, tai skaitā PVN izmaksas - 137 900 eiro. Kā norādīja Lietuva, ministrija projekta īstenošanas gaitā nomaksājusi PVN un šīs izmaksas saskaņā ar ES regulu ir paredzēts finansēt.

Lietuvas pārstāvji atzīmēja, ka projektam no fonda tika piešķirts atbalsts 100% apmērā, bet Finanšu ministrijai nav tiesību atgūt PVN no valsts budžeta.

EK šim Lietuvas vērtējumam nepiekrita un pēc nesekmīgiem mēģinājumiem panākt mierizlīgumu 2016.gada 23.februārī samazināja projektam paredzētos līdzekļus par 137 900 eiro.

ES Vispārējā tiesa šo EK nostāju atzinusi par kļūdainu.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Eiropas piedāvājums nesakrīt ar Latvijas interesēm

Eiropas piedāvājums nesakrīt ar Latvijas interesēm

Latvijai jāspēj aizstāvēt savas intereses sarunās ar Eiropas Komisiju, kura ne tikai vēlas samazināt kopējo struktūrfondu apmēru, bet, mainot nosacījumus, palielināt pašmāju izmaksu apjomus. Tāda aina bija vērojama Saeimas Eiropas lietu...

Reklāma