Dienas Bizness

 • 19 piektdiena,
  oktobris

  Elīna, Drosma, Drosmis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8784

  USD: 1.1505

Finanses

Foto: LETA

Papildināta - ABLV Bank saistībā ar apgalvojumiem par kukuļdošanu vērsusies tiesībsargājošajās institūcijās

ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla (FinCEN) izteiktais priekšlikums balstās uz pieņēmumiem un informāciju, kas šobrīd nav bankas rīcībā un kuru mēs turpinām pārbaudīt, trešdien preses konferencē sacīja bankas valdes loceklis Vadims Reinfelds.

«ABLV Bank par nepieņemamu uzskata apgalvojumu par kukuļdošanu un esam aicinājuši to izvērtēt tiesībsargājošās institūcijas. Banka ir vērsusies Valsts policijā un KNAB ar lūgumu pārbaudīt šo informāciju, jo ne banka, ne tās darbinieki nav izdarījuši kukuļdošanu pret kādu amatpersonu,» viņš uzsvēra.

«Šāds apgalvojums nodara ievērojamu kaitējumu bankas reputācijai, tādēļ sniegsim visu nepieciešamo informāciju, lai veicinātu objektīvu un ātrāku izmeklēšanu. Banka ir atvērta jebkuru kompetentu iestāžu pārbaudēm un pati veicinās to īstenošanu, lai mazinātu aizdomas par izskanējušo informāciju. Būsim atvērti arī sadarbībai ar ASV institūcijām,» viņš piebilda.

V. Reinfelds skaidroja, ka pēdējo gadu laikā banka ir veltījusi lielas pūles, lai uzlabotu iekšējās kontroles sistēmas. Pēdējo 2 gadu laikā banka veikusi vairākas neatkarīgas pārbaudes šajā jomā, arī sadarbībā ar ASV institūcijām.

Attiecībā uz Ziemeļkoreju, bankas pārstāvji uzsver, ka no regulatora puses jau iepriekš bija ierosināta administratīva lieta. Pēc pusgada pārbaudes bankas darbībā netika konstatēti sankciju pārkāpumi, un pērn maijā banka vērsās Drošības policijā par apgalvojumiem, kas saistīti ar Ziemeļkorejas finansēšanas sankciju apiešanu. Iepriekš netika konstatēta neviena bankas klienta saistība ar Ziemeļkorejas programmas finansēšanu, skaidro bankas pārstāvji.

Saistībā ar Moldovas lietu banka 2016.gada augustā vērsās Valsts policijā, jo saskārās ar organizēta noziedzīga grupējuma darbību, kas ilglaicīgi maldināja banku par naudas līdzekļu piederību. Rezultātā banka vienojās ar FKTK uzlabot kontroles mehānismus un ieguldīja gandrīz 10 miljonus eiro to pilnveidošanai, piebilda V. Reinfelds.

ABLV banka patlaban turpina darbību, veicot pārrunas ar visiem partneriem un finanšu institūcijām, aktīvi skaidrojot mūsu nostāju. Varam apliecināt, ka bankas finanšu stāvoklis un finanšu resursu pieejamība ir pietiekami augstā līmenī. Notikušais ir «nepārvaramas varas» situācija, līdz ar to varam apliecināt, ka daļa no pakalpojumiem šobrīd klientiem var būt nepieejami.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

ABLV Bank klientiem garantētajās atlīdzībās izmaksāti 69% no kopumā izmaksājamās summas

ABLV Bank klientiem garantētajās atlīdzībās izmaksāti 69% no kopumā izmaksājamās summas

Likvidējamās «ABLV Bank» klientiem garantētajās atlīdzībās līdz šim izmaksāti 328,66 miljoni eiro, kas ir 69% no kopumā izmaksājamās summas, aģentūrai LETA pastāstīja bankas «Citadele» korporatīvās komunikācijas vadītāja Ieva...

Reklāma