Dienas Bizness

 • 19 piektdiena,
  oktobris

  Elīna, Drosma, Drosmis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8784

  USD: 1.1505

Vide

Foto: LETA

Maksu par atkritumiem rēķinās pēc svara

#Turpmāk atkritumu konteineri pirms savākšanas tiks svērti, un jūrmalnieki arī norēķināsies par izvesto atkritumu svaru, nevis tilpumu.

Jūrmalas pašvaldība ievieš jaunu kārtību atkritumu apsaimniekošanas sistēmā, lai veicinātu šķirošanu, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Atkritumu šķirošana joprojām ir aktuāls jautājums visā Latvijā. Lai gan kopumā situācija ir uzlabojusies un aizvien vairāk cilvēku sāk pievērsties atkritumu šķirošanai, lai samazinātu ikmēneša izdevumus par atkritumu apsaimniekošanu un arī samazinātu apglabājamo atkritumu apjomu, joprojām nešķiroto atkritumu apjomi ir salīdzinoši augsti. Latvijā darbojas dalītā atkritumu vākšanas sistēma. Tajā investēti gan pašvaldību, gan Eiropas Savienības fondu, gan privātie līdzekļi. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ieskatā, dalītā atkritumu vākšana ar katru gadu strādā veiksmīgāk un sašķiroto atkritumu, tajā skaitā iepakojuma, apjoms Latvijā aug.

Savukārt Jūrmalas pašvaldība no šā gada marta ieviesīs jaunu pieeju atkritumu apsaimniekošanā. Proti, maksa par sadzīves atkritumiem tiks aprēķināta atbilstoši to svaram, nevis apjomam kubikmetros. Šobrīd Latvijā sadzīves atkritumu maksa tiek noteikta, pamatojoties uz atkritumu apjomu kubikmetros, savukārt atkritumu apsaimniekotāji, nododot atkritumus apglabāšanas laukumos, norēķinās atbilstoši svaram. Jūrmalā turpmāk atkritumu konteineri pirms savākšanas tiks svērti, un jūrmalnieki – gan privātmāju, gan daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji, uzņēmumi un iestādes – arī norēķināsies par izvesto atkritumu svaru, nevis tilpumu. Pēc pašvaldības domām šāda pieeja mudinās sabiedrību aktīvāk šķirot atkritumus. 

Visu rakstu Sverot grib veicināt šķirošanu lasiet trešdienas, 14.februāra laikrakstā Dienas Bizness!

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Kuras plastmasas preces pēc EP lēmuma varētu pazust no mūsu ikdienas?

FOTO: Kuras plastmasas preces pēc EP lēmuma varētu pazust no mūsu ikdienas?

Eiropas Parlamenta deputāti trešdien balsos par priekšlikumu aizliegt vienreizlietojamu plastmasas preču tirdzniecību. Tie veido vairāk nekā 70% jūras piegružojuma. To, kuras preces tādējādi varētu pazust no mūsu ikdienas, skaties raksta...

Reklāma