Dienas Bizness

 • 16 otrdiena,
  oktobris

  Daiga, Dinija, Dinārs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8805

  USD: 1.1581

Ekonomika

Foto:portoftallinn.com

Tallinas ostas akcijas iekļautas biržā

Igaunijas lielākās ostas AS Tallinna Sadam akcijas iekļautas biržas Nasdaq Tallinn Baltijas Oficiālajā sarakstā, informē Nasdaq (NDAQ).

Tallinas ostas akciju iekļaušana biržā notiek pēc uzņēmuma akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) Igaunijas privātpersonām un institucionālajiem investoriem visā pasaulē, kas bija spēkā no 2018. gada 25. maija līdz 6. jūnijam. IPO kopējais piesaistītais naudas apjoms sasniedza 147,7 miljonus eiro. Kopumā publiskajā piedāvājumā piedalījās 13 723 Igaunijas privātpersonas un 102 institucionālie investori no 22 valstīm. Pieprasījums piedāvāto apjomu pārsniedza vairāk nekā trīs reizes.

Pirms sākotnējā publiskā piedāvājuma uzsākšanas vienīgais kompānijas īpašnieks bija Igaunijas Republika. Pēc piedāvājuma īstenošanas biržā, Igaunijas valsts paliks uzņēmuma lielākais akcionārs, kura īpašumā būs 67% akciju.

«Tallinas osta ir pirmais valstij piederošais uzņēmums divdesmit gadu laikā, kas Igaunijā iekļauts biržā kotēto uzņēmumu sarakstā. Piedāvājuma rezultāti skaidri parāda, ka šo brīdi ļoti gaidījuši investori: privāto investoru līdzdalības ziņā tas bija otrais lielākais IPO Igaunijā,» pauda Nasdaq Tallinn valdes priekšsēdētājs Kaarel Ots. 

«Kotējot biržā tādu uzņēmumu kā Tallinas osta, Igaunijas valdība sasniedz vairākus būtiskus mērķus: dod iespēju vietējiem privātajiem investoriem un pensiju fondiem, kā arī ārvalstu institucionālajiem investoriem ieguldīt, un vienlaikus rada uzņēmumam visus priekšnosacījumus, lai tas kļūtu vēl caurskatāmāks un efektīvāk pārvaldīts.»

«Tallinas osta ir uzrādījusi pārliecinošus finanšu rezultātus, turklāt vēsturiski tas ir bijis uzņēmums, kas maksā akcionāriem dividendes. Tas noteikti ir veicinājis lielāku investoru interesi par mūsu uzņēmumu publiskajā piedāvājumā,» sacīja Tallinas ostas valdes priekšsēdētājs Valdo Kalm. «Pašu kapitāla palielināšana un jaunu akcionāru pievienošanās mums palīdzēs vēl vairāk koncentrēties uz attīstību, lai padarītu uzņēmumu vēl stiprāku. Mēs nodrošināsim, lai visa būtiskā informācija tiktu atklāta vienlaikus visiem investoriem, paredzot vienlīdzīgu attieksmi kā pret lielāko akcionāru – Igaunijas Republiku, tā arī pret pārējiem investoriem.»


Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Mānīgais kravu kāpums

Mānīgais kravu kāpums

Ne visi tranzītbiznesa spēlētāji redz pamatu optimismam ilgtermiņā. Kopējam kravu apgrozījumam pieaugot par 2,1% līdz 48,7 milj. t pirmajos deviņos mēnešos, atsevišķu ostu un termināļu pārstāvju balsīs ieskanējusies cerīgāka nots par...

Reklāma