Dienas Bizness

 • 18 svētdiena,
  marts

  Ilona, Adelīna

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8825

  USD: 1.2301

Ekonomika

Lietuva meklēs lidsabiedrību biznesa reisiem uz Londonu

Lietuva gada laikā cer atrast starptautisku lidsabiedrību, kas varētu veikt biznesa reisus starp Viļņu un Londonu, trešdien preses konferencē paziņojis triju Lietuvas lidostu operatorkompānijas Lietuvos oro uostai ģenerāldirektors Ģedimins Almants.

Pēc viņa teiktā, konkurss par šāda pakalpojuma sniegšanu varētu tikt izsludināts šā gada nogalē vai nākamā gada sākumā.
«Izraudzīts stingrs formāts - Sabiedrisko pakalpojumu sniegšanas saistības, kas paredz skaidru birokrātisko procesu, kurš jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju (EK). Tas jau uzsākts, lai mēs varētu nodrošināt šos reisus, nepārkāpjot noteikumus attiecībā uz valsts atbalstu,» norādījis Almants. «Saskaņojam ar EK, ar lidsabiedrībām, ar lidostām. Izraudzīta arī lidosta - tā būs Londonas Sitijas lidosta.»

Vienlaikus viņš pieļāvis iespēju, ka konkurss netiks izsludināts, ja interesi par šādiem reisiem neizrādīs neviena lidsabiedrība.

Lietuvos oro uostai jau labu laiku cenšas piesaistīt kādu tradicionālo aviokompāniju, kura varētu pārvadāt biznesa klientus starp Viļņu un Londonas Sitijas, Hītrovas vai Getvikas lidostām pietiekami ērtā laikā un piemērotās lidmašīnās.

Pagājušā gada vidū Almants atzina, ka uz to brīdi sarunas ar lidsabiedrībām British Airways, EasyJet un AirBaltic nav bijušas sekmīgas.

Eiropas Savienības (ES) regulējums neļauj valstīm atbalstīt lidostas vai lidsabiedrības. Bez īpašas EK atļaujas jauniem reisiem drīkst piešķirt tikai nelielu palīdzību - 200 000 eiro triju gadu laikā, bet tradicionālajām lidsabiedrībām šī summa ir pārāk zema.

Šobrīd no Viļņas, Kauņas un Palangas uz Londonu var nokļūt tikai ar Ungārijas un Īrijas zemo cenu aviokompāniju Wizz Air un Ryanair lidmašīnām.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Mainīta Latvijas kuģniecības padome

Mainīta Latvijas kuģniecības padome

Iecelta jauna AS «Latvijas kuģniecība» padome, atkārtoti amatos ieceļot piecus līdzšinējos padomes locekļus, ziņo «Lursoft» Klientu portfelis. AS «Latvijas kuģniecība» padome sastāv no astoņiem locekļiem. Amatos pārvēlēti līdzšinējais...

Reklāma