Dienas Bizness

 • 21 otrdiena,
  augusts

  Janīna, Linda

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8948

  USD: 1.1420

Ekonomika

FOTO: Ķīnā sagaidīts pirmais konteinervilciens no Londonas    3

Ķīnā, Džedzjanas provinces pilsētā Jivu sestdien sagaidīts pirmais kravas vilciens no Lielbritānijas, kas vairāk nekā 12 000 kilometru garo ceļu no Londonas uzsāka 10.aprīlī, vēsta ārvalstu mediji.

Kravas vilciens 20 dienu ilgajā ceļā  caur Franciju, Beļģiju, Vāciju, Poliju, Baltkrieviju, Krieviju un Kazahstānu 32 konteineros transportēja viskiju, bezalkoholiskos dzērienus, bērnu pienu, farmācijas preces un aprīkojumu. Džedzjanas provinces pilsēta Jivu uzskatāma par galveno vairumtirdzniecības centru mazām patēriņa precēm.

Dzelzceļa maršruts Ķīna – Londona uzskatāms par otru garāko trasi pasaulē. Mūsdienu Zīda ceļa maršruts ir centieni stiprināt Ķīnas un Rietumeiropas tirdzniecības saites.

Jaunais maršruts ir garāks nekā Krievijas slavenais Transsibīrijas dzelzceļš taču aptuveni 1000 kilometru īsāks nekā Ķīnas-Madrides savienojums, kas tika atklāts 2014.gadā.

Sākotnēji tika plānots, ka maršruts tiks veikts 18 dienās, taču tas izvērtās divas dienas ilgāk. Pārvadājot šīs kravas ar kuģi, tas prasītu aptuveni mēnesi ilgāku laiku.

 

Jaunākās ziņas kategorijā

Autopārvadājumu uzņēmums Kreiss izveidojis meitasuzņēmumu Augusta 7

Autopārvadājumu uzņēmums Kreiss izveidojis meitasuzņēmumu Augusta 7

Autopārvadājumu uzņēmums SIA «Kreiss» izveidojis meitasuzņēmumu «Augusta 7», liecina «Firmas.lv» informācija. Jaundibinātās kompānijas pamatkapitāls ir 50 000 eiro, un «Kreiss» ir tās vienīgais īpašnieks. «Augusta 7» vienīgais valdes...

Reklāma