Dienas Bizness

 • 22 pirmdiena,
  oktobris

  Īrisa, Irīda, Airisa

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8802

  USD: 1.1470

Ekonomika

Foto: Strabag

Strabag: Aizvadītais gads ceļu nozarei bija izaicinošs  4

Viens no lielākajiem ceļu būves uzņēmumiem Latvijā SIA Strabag pērn apgrozījis 18,6 miljonus eiro un guvis vairāk nekā 941 tūkstoti eiro peļņu, kas, ir nedaudz mazāk nekā gadu iepriekš, informē uzņēmuma pārstāvji.

Pērn SIA Strabag ekspluatācijā nodeva 43 būvobjektus, kas ir par 18 būvobjektiem vairāk nekā gadu iepriekš. Aizvadītā gada laikā uzņēmums atjaunojis arī 47 km valsts autoceļu segumus. Starp Strabag klientiem pērn bija VAS Latvijas Valsts ceļi, Tukuma, Engures un Kandavas pašvaldības, kā arī vairāki privātie pasūtītāji.

Starp lielākajiem Strabag darbiem minami tādi projekti kā seguma atjaunošana uz valsts galvenā autoceļa A10, uz valsts reģionālajiem autoceļiem P128 Sloka – Talsi un P73 Vecumnieki – Nereta – Subate, kopumā vairāk nekā 25 km garumā. Tāpat realizēti vairāki pilsētvides projekti, tostarp Tukuma pilsētas parka rekonstrukcija. Papildus tam, pērn uzsākti būvdarbi trīs ielu būvniecībai Tukumā, kur STRABAG SIA veica arī tehnisko projektu izstrādi apvienotu projektēšanas un būvniecības līgumu ietvaros.

«Lai arī aizvadītais gads ceļu nozarei bija izaicinošs, mēs spējām realizēt teju divreiz vairāk projektu, uzrādot stabilus finanšu rādītājus. Nododot ekspluatācijā tādus projektus kā valsts autoceļa A7 seguma atjaunošana posmā no Bauskas līdz Grenctālei, reģionālā autoceļa P104 Tukuma – Auce seguma virsmas apstrāde, kā arī Tukuma parka rekonstrukcija, praksē esam pierādījuši mūsu spēju nodrošināt diversificētu pakalpojumu klāstu, kā arī rast risinājumus kompleksiem būvniecības izaicinājumiem un realizēt tos no projektēšanas līdz būvniecībai, kas, mūsuprāt, ir ceļu nozares nākotne un vienlaikus – Strabag priekšrocība tirgū,» tā 2016.gada rezultātus komentē Pēteris Lejnieks, Strabag SIA valdes loceklis.

Jau iepriekš tika ziņots, ka pērn Vācijā vadošais ceļu būvniecības uzņēmums un viens no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Eiropā Strabag AG ieguva savā īpašumā pārējās sabiedrības Strabag SIA 17,98% akcijas, tādējādi kļūstot par vienīgo Strabag dalībnieku un nostiprinot savu klātbūtni un darbību Baltijā. Iegūto kapitāla daļu pēdējie īpašnieki bija Latvijas uzņēmuma dibinātāji.  

Komentāri

 • adriatico

  pirms gada, 2017.04.11 11:00

  +0 -0

  Šķiet,tikai LV iespējams 5 dienu darbu izstiept 6 mēnešu garumā, saņemot par to anormālu atlīdzību,pie kam šie samuļļātie ceļi sabrūk tūlīt pēc garantijas laika beigām.

 • VVZ

  pirms gada, 2017.04.11 11:12

  +2 -0

  Izaicinošs tas bija autovadītājiem, kuriem bija jāpiecieš ceļinieku bakstīšanās- tur remontē gabaliņu, tad tur arī mazu gabaliņu, visur luksofori, visur liekas stundas ceļā. Remontu termiņi izstiepti daudzu gadu garumā. Tas nav darbs, tā ir lopu mocīšana! Ja nespējat veikt darbus pietiekoši ātri un kvalitatīvi, ja neprotat remonta posmos organizēt satiksmi- vācieties pie velna vecmāmiņas! Vai, kā saka vācieši- "Ujoben Sie, bitte!".

 • jautājums

  pirms gada, 2017.04.11 11:17

  +1 -0

  Ko saka Strabag vācu īpašnieks par algām un to, ka darbiniekus pieņem uz 5-7 mēnešiem, bet pēc tam pasūta? varbūt viņš nav lietas kursā?

  • jā,

   pirms gada, 2017.04.11 19:03

   +0 -0

   NVA meklē Strabagam ekskavatoristus- alga sākot no 3000 mēnesī, bet tikai uz laiku.

Reklāma