Dienas Bizness

 • 21 sestdiena,
  aprīlis

  Marģers, Anastasija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8761

  USD: 1.2309

Ražošana

Foto: Edijs Pālens/LETA

Olu cenas būtiski augušas

#Gada laikā olu cenas pieaugušas par ceturtdaļu. «Veikali arī grib nopelnīt.»

Mazumtirdzniecībā pagājušā gada laikā olu cenas pieauga par vidēji 24,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes informācija. Tas bija viens no lielākajiem cenu pieaugumiem kādam no pārtikas produktiem, un tas sekmēja kopējo patēriņa cenu pieaugumu.

Lauksaimniecības Tirgus veicināšanas centra (LTVC) dati rāda, ka 2017. gada decembrī vistu olu 10 gab. zemākā cena Rīgas lielveikalos bija 1,895 eiro, savukārt gadu iepriekš – 1,54 eiro. 2015. gada decembrī olu zemākā cena bija 1,36 eiro.

Latvijā veikalos cenas olām joprojām ir salīdzinoši augstas. «Veikali arī grib nopelnīt, tirdzniecības uzcenojums ir augsts,» vietējo tirgu raksturo Latvijas Olu ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs un a/s Balticovo padomes priekšsēdētājs Valdis Grimze. Viņš prognozē, ka līdz Lieldienām būtisku cenu izmaiņu vairs nebūs, bet pēc šiem svētkiem tradicionāli varētu būt cenas kritums.

«Patreiz nav pamata būtiskam olu cenu samazinājumam. Ja veikali pakļausies spiedienam atteikties no sprostu olām, tad gan būs ievērojams cenu kāpums,» situāciju komentē Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) vadītāja Inguna Gulbe.

Visu rakstu Olu cenas – laukā no sprostiem lasiet 12. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Jaunu produktu izveidē Food Union investējis 150 000 eiro

Jaunu produktu izveidē Food Union investējis 150 000 eiro

Latvijas piena pārstrādes uzņēmums Food Union ražotā saldējuma klāstu šosezon papildinājis ar astoņiem jaunumiem. Kopējās investīcijas, kuras uzņēmums ieguldījis jaunu produktu attīstībā, ir ap 150 tūkstošiem eiro.  Gardēžu...

Reklāma