Dienas Bizness

 • 22 pirmdiena,
  oktobris

  Īrisa, Irīda, Airisa

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8802

  USD: 1.1470

Ekonomika

DB 2.maija numura vāks

Būvniecības tirgus atkal sāk iešūpoties  4

Par atsevišķiem lieliem būvniecības projektiem līgumi noslēgti, tomēr kopumā nozare joprojām ir nogaidošās pozīcijās, tiesa, šīs gaidas ir ievērojami optimistiskākas, nekā pērn, otrdien raksta Dienas Bizness.

«Šis gads solās būt veiksmīgāks par iepriekšējo, jo ir cerība, ka beidzot aizies ES projekti. Lai gan pagaidām darba tāpat trūkst un nekādi publiskie iepirkumi būvniecībā vēl nav bijuši. Es domāju, ka labākajā gadījumā iepirkumi varētu sākties tikai jūlijā. Ņemot vērā krasās būvniecības svārstības, mēs aizvien vairāk orientējamies uz ražošanu, jo tas ir daudz stabilāks un prognozējamāks bizness,» atzīst SIA Jēkabpils PMK valdes loceklis Arnis Putniņš. Uzņēmuma apgrozījums, salīdzinot ar 2015. gadu, pērn dramatiski samazinājās –  no 14,2 milj. eiro tas nokrita līdz 5,7 milj. eiro. Nebija darba, jo Eiropas Savienības (ES) fondu projektu trūkuma dēļ nebija arī publiskā sektora pasūtījumu, viņš skaidro. «Vienīgais, kas mūs glābj šajā situācijā, ir tas, ka mums ir sava ražošana, kura dod ienākumus un tādējādi mēs varam noturēt arī savus darbiniekus,» turpina Jēkabpils PMK valdes loceklis.

Šis viens piemērs labi ilustrē notiekošo būvniecības nozarē, par ko uzņēmēji trauksmi cēluši ilgākā laika periodā, tomēr pēc būtības palikuši nesadzirdēti. Tiesa, arī pašiem uzņēmējiem tas licis atzīt, ka tik mazā tirgū kā Latvija ir nepieciešama rūpīgāka biznesa risku diversifikācija, piemēram, attīstoties ārvalstīs, startējot citās nišās utt. Uz to norāda arī SIA Citrus Solutions valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis: «Lai arī pērn Citrus Solutions īstenoja daudz apjomīgu projektu un trupināja aktīvu darbību, saskārāmies ar mazāku rentabilitāti nekā ierasts. Līdzīgi kā visā nozarē izjutām publisko pasūtījumu trūkumu – pērn praktiski nebija ceļu būves projektu, kuru laikā ierasti veicam inženiertehnisko tīklu un apgaismojuma būvniecību.

Visu rakstu Noskaņojums kļūst pozitīvāks lasiet otrdienas, 2.maija laikrakstā Dienas Bizness!

Saistītie raksti

Komentāri

 • jā,

  pirms gada, 2017.05.02 07:19

  +4 -0

  Labākā gadījumā darbi sāksies jūlijā! Kurš darbinieks gulēs līdz jūlijam un gaidīs objektus, ja tepat, aiz jūras darba pilnas rokas un arī samaksa daudz adekvātāka! Uz priekšu, Veiksmes stāsts!

 • Norvēģis

  pirms gada, 2017.05.02 07:47

  +4 -0

  Iešūpojas?
  Rīgā ceļamkrānus kaut kā nemana.

 • kergers

  pirms gada, 2017.05.02 10:20

  +0 -0

  Tā būvniecība ir vajadzīga tikai pašiem būvniekiem! Paskatiet ,cik Rīgā ,it sevišķi centrā, ir tukšu ēku!!!!!

  • Norvēģis

   pirms gada, 2017.05.02 10:36

   +6 -0

   Rīgas centra problēma ir kultūrvēsturiskais mantojums :)
   Na iespējams iekārtot mūsdienu dzīves stilam atbilstošus birojus vai dzīvokļus 19.gs. zirgu staļļos un bordeļos.

   A pārējais ir vienkārši debīlas plānošanas sekas.Latvijā pierasts 2x pēc kārtas kapitāli izremontēt slimnīcu un pēc pāris gadiem slēgt.Vai arī būvēt peldbaseinus visādos Mazpisānos, kur pietiktu ar sporta zāli

Reklāma