Dienas Bizness

 • 18 ceturtdiena,
  janvāris

  Antons, Antis, Antonijs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8857

  USD: 1.2203

Dzīvesstils

Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Mērķē uz 20 tūkstošiem

#Par tirgus līderi kārtējo reizi kronēts vācu Volkswagen

2017. gadā reģistrētas 18 934 automašīnas, kas pieskaitāmas (M1) un (N1) kategorijai, bet 2016. gadā to bija tikai nedaudz mazāk, proti, 18 575 vienības. Tirgus varētu augt arī 2018. gadā

Skaidrs, ka, raugoties uz Igaunijas un īpaši uz Lietuvas tirgu straujo izaugsmi, Latvijas tirgus 2% pieaugums ir pieticīgs rezultāts. Turklāt, zinot, ka abās kaimiņvalstīs tirgus jau ievērojami pārsniedz 20 tūkst. vienību robežu, arī mums ir karsta vēlēšanās izvirzīt augstākus mērķus. Pēc Auto asociācijas veiktajām prognozēm, noslēdzot 2018. gadu, jauno vieglo un vieglā komerctransporta tirgus apjoms jau varētu pārsniegt kāroto 20 tūkst. reģistrēto auto robežu.

Auto asociācijas valdes loceklis Ingus Rūtiņš, vērtējot 2017. gada rezultātus, norāda uz patīkamiem notikumiem, proti, milzīgu privātpersonu aktivitāti, ko veicināja līzinga kompāniju atbalsts, aizdodot pircējam nepieciešamo finansējumu.

«Analizējot pirmo vienpadsmit mēnešu statistikas datus, privātpersonu segmentā pieaugums bija 27%, kamēr juridisko personu pieaugums bija ap 11%. 2017. gadā privātpersonu tirgus daļa sasniedza 29% atzīmi, kas ir ļoti ievērojams skaitlis pat uz Eiropas fona,» tā I. Rūtiņš.

Pēc viņa teiktā, lielāku degsmi gribētos redzēt vieglā komerctransporta jeb N1 segmentā. 2017. gadu noslēdzot, statistikas dati gan uzrādīja viena procenta izaugsmi, bet tas ir gaužām niecīgs mierinājums, jo īpaši, zinot, ka iepriekšējos divos gados šis segments strādāja ar mīnusa zīmi. Mazo furgonu un neklasificētā komerctransporta pieticīgie tirdzniecības rezultāti galvenokārt ir saistīti ar UVTN jeb uzņēmuma vieglo transportlīdzekļu nodokļa piemērošanas izmaiņām, kas stājās spēkā jau 2016. gadā.

2017. gadā kopējā statistikā, summējot M1 un N1 kategorijas jaunos spēkratus, ar 2746 reģistrētajiem auto par tirgus līderi kārtējo reizi kronēts vācu Volkswagen.

Visu rakstu Mērķē uz 20 tūkstošiem lasiet 11. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

BMW uzstāda divus Ginesa rekordus

BMW uzstāda divus Ginesa rekordus

Ar jauno BMW M5 nule ir uzstādīti divi jauni Ginesa rekordi - visvairāk nobrauktie kilometri nepārtrauktā sānslīdē jeb driftā astoņās stundās un drifta tandēmā ar diviem auto vienā stundā, pastāstīja «Inchcape Motors Latvia» BMW grupas...

Reklāma