Dienas Bizness

 • 22 pirmdiena,
  oktobris

  Īrisa, Irīda, Airisa

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8802

  USD: 1.1470

Dzīvesstils

FOTO: Valsts policija prezentē jaunos auto    5

Valsts policija satiksmes drošības uzraudzībā saņēmusi ne tikai jaunas netrafaretās Škoda un Subaru markas automašīnas, bet arī trafarētus busiņus Renault.

Valsts policijas vadība šodien automašīnu prezentācijas pasākumā skaidroja, ka ir iegādāti ne tikai 40 jaunas tumšas krāsas netrafarēti Subaru Forester apvidus automobiļi un Škoda Superb markas spēkrati, bet arī trafaretās automašīnas - 45 Opel Mokka, 46 Škoda Octavia un 15 mikroautobusi Renault Traffic.

Visas iepriekšminētās automašīnas ir aprīkotas ar nepieciešamo aparatūru, lai konstatētu ātruma pārkāpējus.

Viens no būtiskākajiem akcentiem automašīnas parka papildināšanai ir tieši Subaru Forester un mikroautobusi Renault Traffic. Policijas vadība nenoliedz, ka šādas markas izvēlētas, lai sajauktu kārtis un satiksmes noteikumu pārkāpēji nedomātu, ka ceļu policija pārvietojas tikai ar pāris konkrētu marku spēkratiem. Tāpat sabiedrība uzskatot, ka ar Opel Mokka automašīnām pārvietojas vien iecirkņu inspektori, taču tagad ar tiem kontrolēs arī satiksmes noteikumu pārkāpējus.

Iepriekšminētais autoparka papildinājums paredzēts visiem Latvijas reģioniem.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis norādīja, ka iepriekšminētais plāns samazināt bojāgājušo skaitu nekur nav pazudis un viens no prioritātēm ir netrafaretais transports ar kura palīdzību var kontrolēt ātrumu un agresīvos braucējus.

Ķuzis skaidroja, ka apvidus automobiļi izvēlēti arī tā iemesla pēc, ka policija saņem daudz sūdzību par agresīviem braucējiem Latvijas novados, kur ir zemākas kvalitātes ceļi nekā galvaspilsētā.

Netrafarētu automašīnu kopējā līguma summa ir 2 462 081 eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Policija šīs automašīnas nomās uz pieciem gadiem. Automašīnas piegādā apvienība Pilna servisa līzings un Karlo motors. Iespējams, pēc pieciem gadiem daļu no netrafaretajām automašīnām policija izpirks.

Šobrīd policijas rīcībā ir septiņas vieglās netrafaretās automašīnas, kas ikdienā tiek izmantotas satiksmes uzraudzībā. Pieci no tām ir Subaru un divi ir Opel markas spēkrati.

Trafaretās automašīnas tiek piegādātas saskaņā ar iepriekš noslēgtajiem līgumiem. Šos spēkratus piegādā pilnsabiedrība A26 un Pilna servisa līzings.

Ņemot vērā samērā neseno skandālu ar prasībām neatbilstošu Citroen markas auto piegādi, šoreiz visi iepriekšminētie spēkrati atbilst izvirzītajām prasībām, norādīja Ķuzis.

Komentāri

 • ff

  pirms gada, 2017.05.02 16:26

  +5 -0

  Ar tiem foresteriem uz mežu plāno braukt? Varēja taču paskaidrot kādam nolūkam tie domāti,vai tiešām pa grants ceļiem?

  • Nils

   pirms gada, 2017.05.02 16:45

   +5 -0

   Foresters domāts Rīgas offroad apstākļiem!!!!

 • vārds

  pirms gada, 2017.05.02 16:31

  +1 -2

  uz grants ceļiem max ātrums ir 80 km/h.

 • Bambaks

  pirms gada, 2017.05.02 21:00

  +2 -0

  Jūsu izjāšanai valstij nauda vienmēr atradīsies, lai kāda nabadzība valstī būtu! Pat bērnu paliatīvajai aprūpei tiek vākti ziedojumi, bet izjāšanai nauda ir!

 • HC

  pirms gada, 2017.05.02 21:49

  +2 -0

  To naudu varēja iztērēt daudz lietderīgāk. Būtu jau ka nu reiz beiguši satraukāties par ātrumu un bojā gājušajiem. Ja esi dumjš tad neviens nevar liegt iet bojā. Bezjēdzīgais darbs krājkasītes režīmā turpinās. Būtu labak ceļus normālus būvējuši. Pat, sasodīts, banānu republikā Namībijā pa parastu 2josu ceļu ļauts ar 120 braukt.

Reklāma