Dienas Bizness

 • 23 piektdiena,
  februāris

  Haralds, Almants

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8834

  USD: 1.2276

Dzīvesstils

Lita Beiris: Lepojos, ka varu noturēt festivālu, neuzliekot ļoti augstas cenas biļetēm

#Nevaru tīri cilvēciski prasīt milzīgu naudu par biļetēm.

Tā intervijā DB uzsver Starptautiskā Baltijas baleta festivāla direktore Lita Beiris. Šogad festivāls notiks jau 23. reizi.

Fragments no intervijas, kas publicēta 5. februāra laikrakstā Dienas Bizness:

Cik izmaksā Baleta festivāls, kādas ir organizatoriskās izmaksas?

Aptuveni 120 tūkst. eiro. Pirms 23 gadiem, kad sāku organizēt pirmo festivālu, valsts un pašvaldības finansējuma tikpat kā nebija. Pašlaik Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes finansējums kopā veido 50% no kopējām festivāla izmaksām. Pārējie ir privātie atbalstītāji. Mums ir ilggadēji atbalstītāji, piemēram, Rīgas brīvosta un Latvijas dzelzceļš. Esam sākuši sadarboties arī ar LNK Group. Strādājam kopā arī Rietumu bankas Labdarības fondu.

!Nevaru tīri cilvēciski prasīt milzīgu naudu par biļetēm.

Cik liels īpatsvars kopējā finansējumā ir ieņēmumiem no biļešu tirdzniecības?

Sākšu ar to, ka lepojos, ka varu noturēt festivālu, neuzliekot ļoti augstas cenas biļetēm. Nevaru tīri cilvēciski prasīt milzīgu naudu par biļetēm. Dārgākā biļete maksās 75 eiro. Tas nav daudz. Es gribu festivālu veltīt cilvēkiem, tāpēc ienākumi no biļetēm nav lieli. Turklāt mums ir arī daudz ielūgumu, piemēram, visiem atbalstītājiem.

Vai visas biļetes izdodas pārdot un zāles piepildīt?

Principā jā.

Kas ir visgrūtākais no organizatoriskā viedokļa?

Tā ir finansējuma piesaiste. Vēlreiz jāpiemin, ka Rīgā noteikti trūkst telpu, kur varētu uzstāties deju kompānijas un baleta trupas. Jā, ir Nacionālā opera, bet tas ir repertuārteātris, un tur jau kalendārs ir pilns ar repertuāra izrādēm. Manuprāt, izcila vieta šādām telpām būtu Kongresu nams, tikai to noteikti vajadzētu pārbūvēt. Man žēl, ka pagaidām tam nepietiek spēka un finansējuma.

Visa intervija Visgrūtākais – piesaistīt finansējumu lasāma 5. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Urāna stikla kolekcijas vērtības

FOTO: Urāna stikla kolekcijas vērtības

Urāna stikls aizņem mazpazīstamu nišu kolekciju pasaulē, kuras dalībnieki novērtē interesanto krāsu un īpatnējo spīdumu, kas rodas no ražošanas procesā pievienotā urāna.  Stikls ir nedaudz radioaktīvs, bet līmenis ir aptuveni tāds pats...

Reklāma