Dienas Bizness

 • 17 trešdiena,
  oktobris

  Gaits, Karīna, Gaitis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8759

  USD: 1.1587

Dzīvesstils

Latvijas ABpark īpašnieks no Lietuvas dinozauriem nebaidās

Nesen Lietuvā atvērts jauns dinozauru tematikai veltīts izklaides parks «DinoDragon», kurš atrodas vien aptuveni 100 kilometrus no Rīgas un 115 kilometrus no Latvijā esošā izklaides parka «Avārijas brigāde» («ABpark»). «ABpark» īpašnieks Mārtiņš Brezauckis biznesa portālam db.lv atzīst, ka pagaidām ir samērā grūti novērtēt konkurenta ietekmi, jo tikko sākta tikai otrā darbības sezona. 

Tomēr, ņemot vērā to, ka abu izklaides parku darbības modeļi esot atšķirīgi, viņš cer, ka būtisku ietekmi nejutīs. 

Lietuvas «DinoDragon» sevi piesaka kā lielāko šāda veida parku Baltijas valstīs, jo tajā apvienotas trīs dažādas izklaides: Dinozauru-pūķu un milzīgo vaboļu parks, ZOO parks un Tarzāna taka. Visa parka teritorija ir 16 hektāri. Dinozauru-pūķu un milzīgo vaboļu parkā - līdzīgi kā Latvijas «ABpark» - tiek piedāvātas dažāda izmēra rūcošas dinozauru kopijas. Latvijas «ABpark» gan vēl piedāvā arī «Avārijas brigādes» pilsētiņu, karuseļus, leļļu izstādi un citas aktīvās atpūtas atrakcijas. 

M. Brezauckis uzsver to, ka «ABpark» piedāvā vienu parka ieejas biļeti un netiek prasītas nekādas papildu piemaksas par atrakcijām , kā tas ir «DinoDragon». «ABpark» lielākoties apmeklējot Latvijas iedzīvotāji, taču šogad izteikti pieaudzis apmeklētāju skaits no Igaunijas.

«ABpark» šogad, tāpat kā iepriekšējā sezonā, veido jaunas atrakcijas, tādējādi spēcinot savu konkurētspēju. «Pagaidām vēl detalizēti neplānojam neko konkrētu, bet skaidrs, ka nākamais solis noteikti būs apjomīga iekštelpu visas sezonas atpūtas parka izveide. Idejas ir, tikai nepieciešams finansējums,» saka M. Brezauckis.

«ABpark» līdz šim brīdim ieguldīti aptuveni 1,3 miljoni eiro, ko veido privātie aizdevumi un iepriekšējā gada peļņa, kas visa novirzīta tālākiem ieguldījumiem. Šobrīd sāktas sarunas ar vairākiem aizdevējiem. 

«ABpark» 2017. gadā strādāja ar 975 134 eiro apgrozījumu un 117 531 eiro peļņu.

Dinozauru parki netālu no Latvijas:

Dinozauru parks Igaunijā, Aksi pilsētā.

Dinozauru parki Lietuvā - Radaiļos un Rauboņos.

Dinozauru parki Polijas pilsētās - Baltuvā, Jurovcā, Krasiejuvā, Solecā.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Sociālais tīkls ar adresi: Losandželosā arvien populārākas kļūst līdzāsdzīvošanas platības

Sociālais tīkls ar adresi: Losandželosā arvien populārākas kļūst līdzāsdzīvošanas platības

Sociālais tīkls ar adresi - ar šādu moto Losandželosas uzņēmēja Elvina Beka radījusi PodShare. Tas ir līdzāsdzīvošanas eksperiments, kura ietvaros desmitiem ceļotāju, ieceļotāju un mūsdienīgi domājošo dala dzīvojamo platību, kas aprīkota...

Reklāma