Dienas Bizness

 • 17 piektdiena,
  augusts

  Vineta, Oļegs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8950

  USD: 1.1370

Citas ziņas

Foto: freeimages.com

Norvēģija uzsāks bezmaksas heroīna izdalīšanas programmu

Norvēģija, kur ir viens no augstākajiem mirstības līmeņiem no narkotiku pārdozēšanas, izmēģinājuma kārtā uzsāks bezmaksas heroīna izdalīšanas programmu, cenšoties uzlabot visvairāk atkarīgo personu dzīves apstākļus, piektdien paziņojusi valdība.

Veselības un sociālo lietu direktorātam uzdots sagatavot iespējamo pacientu identificēšanas kārtību, izstrādāt programmas īstenošanas metodiku un aprēķināt tās izmaksas.

«Mēs ceram, ka tas sniegs risinājumu, kas nodrošinās (..) augstāku dzīves kvalitāti tiem atkarīgajiem, kas šobrīd nav sasniedzami un kuriem pašreizējās programmas pietiekamā mērā nepalīdz,» feisbukā norādījis veselības ministrs Bents Heije.

Norvēģijā 2015.gadā tika reģistrēts 81 nāves gadījums no pārdozēšanas uz miljons iedzīvotājiem, un vēl augstāks mirstības līmenis no pārdozēšanas Eiropā reģistrēts vienīgi Igaunijā un Zviedrijā - attiecīgi 132 un 88 nāves gadījumi uz miljons iedzīvotājiem.

Medicīniskā heroīna terapija, kas izmēģināta jau Šveicē, Nīderlandē un Dānijā, tiek vērtēta pretrunīgi, taču tās atbalstītāji uzskata, ka tā ne tikai uzlabo atkarīgo personu dzīves kvalitāti un samazina nāves gadījumu skaitu no pārdozēšanas, bet uzlabo arī kriminogēno situāciju un mazina ar to saistītās izmaksas.

Tomēr nav sagaidāms, ka norvēģu programma tiks uzsākta agrāk kā 2020.gadā, ministrija norādījusi savā paziņojumā.

Tikmēr laikraksts «Aftenposten» lēš, ka šajā programmā varētu tikt iesaistītas 400 atkarīgās personas.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Pēc tilta sagrūšanas Dženovā izsludina ārkārtas stāvokli

Pēc tilta sagrūšanas Dženovā izsludina ārkārtas stāvokli

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte trešdien uz 12 mēnešiem izsludinājis ārkārtas stāvokli Ligūrijas reģionā, kur Dženovā, sagrūstot tiltam, otrdien dzīvību zaudēja vismaz 39 cilvēki. Precīzs bojāgājušo skaits vēl nav zināms, jo tilta...

Reklāma