Dienas Bizness

 • 19 piektdiena,
  oktobris

  Elīna, Drosma, Drosmis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8784

  USD: 1.1505

Citas ziņas

Foto: freeimages.com

Norvēģija uzsāks bezmaksas heroīna izdalīšanas programmu

Norvēģija, kur ir viens no augstākajiem mirstības līmeņiem no narkotiku pārdozēšanas, izmēģinājuma kārtā uzsāks bezmaksas heroīna izdalīšanas programmu, cenšoties uzlabot visvairāk atkarīgo personu dzīves apstākļus, piektdien paziņojusi valdība.

Veselības un sociālo lietu direktorātam uzdots sagatavot iespējamo pacientu identificēšanas kārtību, izstrādāt programmas īstenošanas metodiku un aprēķināt tās izmaksas.

«Mēs ceram, ka tas sniegs risinājumu, kas nodrošinās (..) augstāku dzīves kvalitāti tiem atkarīgajiem, kas šobrīd nav sasniedzami un kuriem pašreizējās programmas pietiekamā mērā nepalīdz,» feisbukā norādījis veselības ministrs Bents Heije.

Norvēģijā 2015.gadā tika reģistrēts 81 nāves gadījums no pārdozēšanas uz miljons iedzīvotājiem, un vēl augstāks mirstības līmenis no pārdozēšanas Eiropā reģistrēts vienīgi Igaunijā un Zviedrijā - attiecīgi 132 un 88 nāves gadījumi uz miljons iedzīvotājiem.

Medicīniskā heroīna terapija, kas izmēģināta jau Šveicē, Nīderlandē un Dānijā, tiek vērtēta pretrunīgi, taču tās atbalstītāji uzskata, ka tā ne tikai uzlabo atkarīgo personu dzīves kvalitāti un samazina nāves gadījumu skaitu no pārdozēšanas, bet uzlabo arī kriminogēno situāciju un mazina ar to saistītās izmaksas.

Tomēr nav sagaidāms, ka norvēģu programma tiks uzsākta agrāk kā 2020.gadā, ministrija norādījusi savā paziņojumā.

Tikmēr laikraksts «Aftenposten» lēš, ka šajā programmā varētu tikt iesaistītas 400 atkarīgās personas.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Kirils Serebreņņikovs

Kirils Serebreņņikovs

Maskavas tiesa, sākot izskatīt Krievijas kino un teātra režisora Kirila Serebreņņikova lietu, trešdien pagarināja viņam noteikto mājas arestu vēl uz pusgadu. Līdz šim Serebreņņikovs jau aizvadījis mājas arestā vairāk nekā gadu. Viņš...

Reklāma